Den čtvrtý - Dám království za ticho

21. srpen 2009 | 07.30 |

Středa 12.08.09

Celou noc se mi zdají příšerné sny. Samé nesmysly. A ve všech figuruju já a Filip (syn). "To asi ta narkóza", říkám si, když mi sestřička nosem, ještě pořád jsem na JIPce, vytahuje hadičku ze žaludku. Nos mě příšerně pálí, ale jsem ráda, že jednu ze tří hadiček už mám venku.

Nejsem schopná jakéhokoli pohybu a tak mi lezou oči z důlků, když přede mne sestra postaví škopíček s vodou a zašvitoří: "Umyjte se." Půjčuje mi kartáček na zuby, hřeben, žínku. Samozřejmě, že nechci být za žádnou bábovku, tudíž se pokouším si sednout a umýt se, jen abych odsud byla už pryč.

Sedím. Zmůžu se ovšem jen na chabé ošmrdlání obličeje, pár tahů kartáčkem a do milého škopíčku k vodě přidávám obsah svého žaludku. "Sestři, v tomhle se fakt umýt už nemůžu", omlouvám se, a sestřička mi donáší vodu čistou. Bohužel vše se opakuje a já zvracím čím dál tím častěji. Rány na břiše mě neskutečně bolí při každém stahu žaludku. Vadí mi světlo a mám zase tu příšernou horkost uvnitř hlavy.

Nevím, kolik bylo hodin, když mě sestřička z JIPky vezla zpátky na pokoj, ale vím, že jsem zastihla ještě i vizitu. Ano. Opět už s obkladem na čele. Vnímala jsem, že tam jsou, ale nebyla jsem schopná komunikovat. Nešlo mi to. Byla jsem totálně vyčerpaná.

"Bylo to špatný. Hodně špatný. Ale jste mladá, zvládnete to", říká mi pan primář Chrenko. Milý usměvavý pán se stříbrnými vlasy. "Kámen uvízl v krčku žlučníku, ten nemohl pracovat, zanítil se a praskl. Žlučník jste měla už prakticky shnilý. Jeho obsah se vám vylil do břicha. Slinivku to naštěstí neohrozilo. Jen játra. Zvládnete to!" ... Vizita přechází ke druhé posteli. Pak ke třetí. A mně dochází, že na té poslední leží dnes už jiná paní. Říkejme jí tudíž třeba paní Nová, ju?

Vizita odešla a já jen tak sama pro sebe konstatuju, že ona mladá holčina po laparoskopii už cupitá a jí. Nemá žádnou hadičku. Nemá žádnou kapačku. A já?! Ze mě čouhá cévka, drén, v ruce mám kanylu, a na jídlo ani pomyšlení. No je tohle nějaká spravedlnost?!

Za dopoledne ještě párkrát zvracím. Paní Nová má příšerné bolesti, pořád sténá, ale co ji bolí, v tuhle chvíli netuším. Bolí mě oči. Denní světlo mi vadí. Vadí mi i hluk. Chci spát. Spát. A nic víc.

"Paní NewOldová, kde máte mobil?", ptá se mě sestra. "Vy ho máte vypnutý?" Mlčky přikývnu. "Tak ho zapněte. Na sesternu nám volají lidi a mají o vás strach. Máte ho vypnutý tři dny." ... "Hm", říkám si v duchu. "Jak ho mám zapnout, když leží na dně skříně v kabelce?" A vypouštím to z hlavy. Jsem fakt unavená.

Něco málo před třetí hodinou stojí ve dveřích Ilonka. Kolegyně z práce. Když ovšem vidí, jak vypadám a jak mi je, dojde mi jen do umývárny čerstvě namočit studený obklad, rozloučí se a soucitně odchází s tím, že za chvíli přijde ještě Romča, která je za maminkou na patře devátém.

Vnímám i Romču. Vnímám každé její slovo, ale nejsem schopná mluvit. To samé s rodiči. A tak mi pokaždé všichni jen vymění studený obklad na čele a po chvilce odchází. Kupodivu jsem ráda. Jsem opravdu šíleně unavená a jediné co chci, je spánek.

Celý zbytek dne spím. Spím a zdají se mi opět příšerné sny. Hrozné nesmysly. A pokaždé se na svět dívám z výšky.

...pokračování


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Den čtvrtý - Dám království za ticho contritus®pise.cz 21. 08. 2009 - 08:47
RE(2x): Den čtvrtý - Dám království za ticho newold 21. 08. 2009 - 09:28
RE: Den čtvrtý - Dám království za ticho davidhavel®pise.cz 21. 08. 2009 - 09:30
RE(2x): Den čtvrtý - Dám království za ticho newold 21. 08. 2009 - 10:05
RE(3x): Den čtvrtý - Dám království za ticho contritus®pise.cz 21. 08. 2009 - 10:19
RE(4x): Den čtvrtý - Dám království za ticho newold 21. 08. 2009 - 10:21
RE(5x): Den čtvrtý - Dám království za ticho contritus®pise.cz 21. 08. 2009 - 10:26
RE(3x): Den čtvrtý - Dám království za ticho davidhavel®pise.cz 21. 08. 2009 - 10:49
RE: Den čtvrtý - Dám království za ticho davidhavel®pise.cz 21. 08. 2009 - 09:33
RE: Den čtvrtý - Dám království za ticho kobliha®pise.cz 22. 08. 2009 - 08:02