Lepší vrabec v hrsti, nežli blecha v srsti!

1. prosinec 2009 | 19.55 |

Dnešní ráno bylo hektické. Krajský úřad svolal tiskovou konferenci. Ovšem jednal o nás bez nás. K jednání vůbec nepřizvali ředitele našeho. A nejen to. Ředitel, s ještě některými kolegy, leč nepozván, na jednání prostě jel. Ostatně proč ne - bylo veřejné. Jel i starosta. Myslíte, že směli promluvit? Prdlajs! Bylo jim to veřejně před všemi těmi novináři bez skrupulí zakázáno. Demokracie? A kde?

Verdikt? Diplomaticky podaný. Slovo "zrušit" se zaobalilo do pozlátka "sloučit". Ano, zní to milosrdněji, ovšem výsledek je stejný.

"Plánované snížení příjmů Libereckého kraje o 360 mil. Kč se nutně dotkne i resortu školství. Proto je nucen přistoupit k některým racionalizačním krokům, jež postihnou školy a školská zařízení. Týká se to sloučení domovů mládeže v České Lípě a Železném Brodu se středními školami a návrhu na sloučení dvou sklářských škol – v Kamenickém Šenově a v Novém Boru k datu 1. dubna 2010." Celý článek zde: -zdroj-

Mezi námi. Vůbec nechápu, proč bychom měli MY jít pod Nový Bor. Když už, pak logištější (z mého laického hlediska) by byla možnost opačná - zrušit školu v Novém Boru a studenty poslat k nám, neb máme školu světového jména. A hlavně, HLAVNĚ máme ředitele, který má charakter!

Tím, že Kraj nechal své budovy zchátrat a teď se ohání financemi, které jsou potřeba k opravám, tím bych se na jejich místě ani nechlubila. Vždyť mluví o majetku svém vlastním!

Už jsem se zase rozčílila!

Omlouvám se. Budu se snažit psát zase už jen o sexu, prasárničkách a čuňačinkách. Slibuju. I když. Tenhle krajský tah koněm je taky pěkná vyjebávka.

Kdykoli vidím toho skřeta náměstka, vybaví se mi, jak si na (pro nás velice důležitém) jednání po celou dobu rozbaloval Lipo (bonbóny) a cpal do pusy jeden za druhým. Tehdy mě to uráželo. Mě, obyčejnou účetní. Dnes to chápu. Chlap s měkkým si své mindráky někde léčit musí. Alespoň že už netvrdí, že "škola se musí zrušit, protože není na píci pro krávy"! Tím mě tehdy fakt dostal.

Už mlčím, nevrčte. Pěkný večer.


Zpět na hlavní stranu blogu