Vaše dopisy v koši nekončí

8. prosinec 2009 | 08.48 |

"Vážení zastupitelé libereckého kraje,

jmenuji se Leoš Smejkal a obracím se na Vás jako absolvent SUPŠS v Kamenickém Šenově a jako rodič, který s klidným svědomím, že bude dobře postaráno stran vzdělání, doporučil dceři studium na této škole, počínaje školním rokem 2010.

Až se v lednu sejdete na zasedání a bude Vám předložen zkyslý chléb v podobě návrhu na sloučení středních sklářských škol Novoborska, který upekl náměstek hejtmana Libereckého kraje pan Cikl, společně s ředitelkou Novoborské školy paní Jindrovou a těsta do díže přidal nepochopitelně výtvarník Bořek Šípek, vzpomeňte tento dopis a dobře rozvažujte, než tento chléb vložíte do úst!

Sklářský? Výtvarník Bořek Šípek dal svým postojem najevo na jaké straně stojí a že mu je milejší dobrý pronájem školní huti v Novém Boru, než osud nejstarší sklářské školy. Před časem ho Milan Knížák označil jako schopného dekoratéra, bohužel musím k tomuto přívlastku přidat ještě hochštaplér. Ohání se společným názorem širší sklářské výtvarné veřejnosti. Nevěřím, že by byl schopen sehnat více výtvarníků se stejným názorem, než kolik je prstů na jedné ruce!

Paní Jindrovou chci ubezpečit, že v žádném případě nebude má dcera za ní tahat kaštany z ohně při její neschopnosti naplnit opětovně první ročník studenty a že pokud nedej bože zastupitelé dopustí pohromu sloučení škol, tak coby přijatá na Šenovskou školu v poklidu přejde do školy pod jejím vedením. Myslím, že stejný názor budou mít i další rodiče a koneckonců většina stávajících studentů!

A konečně panu Ciklovi bych vzkázal, že nemá nejmenší potuchy, jak silná jsou pouta absolventů k této téměř rodinné škole a jak silnou vlnu odporu svým jednáním zvedl.
Jako člen přípravného výboru oslav stého výročí založení brusičského oddělení na Šenovské sklářské škole pevně věřím, že nebudu muset při vernisáži výstavy k tomuto výročí, které mimochodem kraj cynicky morálně podpořil, konané 8.4.2010 oznámit, že tato vernisáž je zároveň panychidou školy.


Leoš Smejkal
Kamenický Šenov"


"Nejsem sice sklář, ani absolvent SUPŠS, jen obyčejný občan Libereckého Kraje. Při vší úctě "k sametu" , bohužel, musím konstatovat, že počet tradičně cenných věcí, na které bych mohl být hrdý, se, často hlavně díky tupé ignoraci, limitně blíží nule. V kraji mezi cennosti určitě patří vaše škola, které, když kolem ni projíždím, nezapomenu vzdát hold. Nedejte se, máte, nejen pro kraj, větší cenu, než všichni ti z Kraje od hejtmana po vrátného. Ti jsou bez problémů nahraditelní, vaše tradice rozhodně ne!

V. J.
Těšínská xxx
460 10 Liberec 3"


"Dobrý večer pane řediteli,

ve zprávách na ČT 1 jsem viděl reportáž o protestu proti likvidaci Vaší školy.
Myslím,že protest Vás všech ,tedy i studentů ,je oprávněný. V tomto státě je obrovská neúcta k tradicím a práci našich předků.Vlivem bolševického převratu se vše obrátilo naruby. Zpřetrhaly se vazby lidí,kteří měli vztah půdě, řemeslu, školství apod. a bohužel nových dvacet let nestačí změnit myšlení lidí. Zvláště ne pak byrokratů, kteří vidí pouze tabulky a čísla.


Domnívám se,že když krajský sociálnědemokratický hejtman najde kličky, aby mohl obejít zákon o poplatcích ve zdravotnictví z důvodu diskutabilního slibu, tak jistě zajistí potřebný milion na provoz Vaší školy.

Asi bylo dobré  vše více zmedializovat a rozšířit petici prostřednictvím internetu.
Určitě se najde více lidí, kterým Váš problém nezůstane lhostejný a připojí se ! ! !

Přeji Vám i všem studentům školy, abyste si svou školu uhájili.
Tak hodně štěstí, pevné nervy a trpělivosti.

Tímto se připojuji k protestu

S pozdravem

R. F.
Křenovice xx
Dubné u Českých Budějovic"


P.S. Leoše znám osobně, tudíž jsem jeho jméno nezkrátila. Že jsem tak učinila v případě lidí "cizích", mi snad odpustíte. Rozhodně to nedělám kvůli sobě.

Pěkný den. A nezlobte se, že teď nestíhám číst a komentovat vaše blogy. Doženu to, slibuju!  ba

P.S. II. Stojí za námi i UNESCO!


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Vaše dopisy v koši nekončí crazywoman 08. 12. 2009 - 11:30
RE(2x): Vaše dopisy v koši nekončí valach 09. 12. 2009 - 08:55
RE(3x): Vaše dopisy v koši nekončí newold 09. 12. 2009 - 09:09
RE: Vaše dopisy v koši nekončí newold 08. 12. 2009 - 17:57
RE: Vaše dopisy v koši nekončí nena 09. 12. 2009 - 09:24
RE(2x): Vaše dopisy v koši nekončí newold 09. 12. 2009 - 09:49