Únor bílý, kolem krokodýli

9. únor 2010 | 08.16 |

Jsou chvíle, kdy jen čtu, poslouchám a mlčky šoupu nohama. Nedutám. A takových chviliček je málo. Jsem jinak totiž děsně užbrblaná. Pátek by vám mohl vyprávět! ebmrká

"Nemůžeme moudrost stále jen sbírat, musíme ji také užívat." Cicero

Vážení politici a státní úředníci,
nepřeji si, abyste mě každý den neustále masírovali a stresovali údaji o tom, že každý novorozenec má batoh s dluhem 111 000 Kč, nebo že se Česká republika zadlužuje každou minutu jedním milionem korun. Takové zprávy jsou mi k ničemu, protože i když vypnu všechna světla, topení, netelefonuji, zamknu se v bytě a nikam nevycházím, nic s tím neudělám.
Na takové zprávy mám pro všechny šéfy této země jedinou odpověď: když neumíte udržet na uzdě státní finance, když neumíte hospodařit, jděte od toho!
Ten 1 bilion 300 miliard korun, které se na mě snažíte hodit, to není dluh nás občanů -- to je VÁŠ dluh! Tento dluh jste vyrobili a rozjeli VY. Dělejte si s ním, co chcete, a neobtěžujte nás údaji, které nemůžeme nijak ovlivnit. Země se zadlužuje rekordním tempem, ale já ne. Já na dluh nežiju, naopak, snažím se mít na kontě neustále nějakou tu rezervu v násobku několika měsíčních platů. Nikdy v životě jsem nikomu nic nedlužil. To bych raději umřel hlady!
A běda, dozvídám se, že ten VÁŠ nesplatitelný dluh máme teď splatit MY.
Víte, jak to v dějinách dopadlo -- v Praze letěli radní z oken radnice už třikrát a není důvod, aby neletěli po čtvrté. Možná je právě těch 888 milionů za projekt Opencard poslední kapkou, po níž přeteče pohár.
Myslete na to, vy, politici a úředníci, kteří nám vnucujete, že jsme v tomto státu na pokraji katastrofy. VY jste tento stát dovedli na pokraj té katastrofy. My výši platů, daní, penzí, odvodů zdravotních či sociálních, stejně jako stanovení výše všech podpor a příspěvků neurčujeme. Pamatujte na to, že od poslední společenské změny uplynulo právě 20 let, a to je v Čechách, jak známo, první předpoklad pro dějinnou změnu. Varuji vás, vzpamatujte se, vezměte rozum do hrsti a začněte pracovat na změně. A až budete mít situaci pod kontrolou a budete nám moci oznámit, že Česká republika snižuje své zadlužení o jeden milion korun za hodinu, pak se pochlubte. Do té doby nás neobtěžujte stresujícími zprávami o vaší kolosální neschopnosti.


S pozdravem občan Bedřich Ludvík


 
Více o autorovi: Bedřich Ludvík
Dramaturg hrané tvorby ČT, autor a režisér dokumentů s písničkou, spisovatel a písničkář. Přivedl k životu filmy jako Smradi, Kuře melancholik, Kytice, Výchova dívek v Čechách a přes 50 televizních filmů - za všechny jmenujme cyklus o lidech postižných zločinem - Oběti. Vydal
(zatím) čtyři knihy.

P.S. Nemám ráda sudá čísla, určo někde v šuplíku čeká kniha pátá.  ebmrká

A samozřejmě ještě bonus - pro pěkné ráno!

01


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Únor bílý, kolem krokodýli mix®pise.cz 09. 02. 2010 - 09:05
RE(2x): Únor bílý, kolem krokodýli medvěd 09. 02. 2010 - 09:55
RE(2x): Únor bílý, kolem krokodýli valach 09. 02. 2010 - 15:39
RE: Únor bílý, kolem krokodýli am®pise.cz 09. 02. 2010 - 09:41
RE: Únor bílý, kolem krokodýli nena 09. 02. 2010 - 15:15
RE: Únor bílý, kolem krokodýli valach 09. 02. 2010 - 15:36
RE(2x): Únor bílý, kolem krokodýli coro®pise.cz 09. 02. 2010 - 22:16
RE: Únor bílý, kolem krokodýli coro®pise.cz 09. 02. 2010 - 22:10