Užívej života, i když je to rachota

4. červen 2010 | 07.30 |

Jak už jsem včera předeslala, den se z hořkosladkého zvrtnul v naprosto hořký. Ředitel přijel z Kraje nabroušenej a předvedl nám, respektive mně, jak flexibilně Zákon padajícího ho*na funguje.

Jedna z mých dalších mnoha úchylek je totiž ta, že píšu úředníkům stejným způsobem, jako píšu sem, jako píšu komentáře k vám.

První slova pana ředitele tudíž zněla: "Paní NewOldová, na Kraji pro váš humor asi nemají pochopení."

No. A pak už jel. Vytkl mi jeden e-mail, který jemu vytkl pan, kterého nebudu jmenovat, ale mnohokrát jsem to tu už udělala. Pan s měkkým. Onen pán můj odlehčený e-mail, který jsem mimochodem psala "soukromě" jisté úřednici, zveličil, překroutil. Ano, on sice i dal panu řediteli originál do ruky, ten si ho ovšem přečetl až po mé otázce: "A četl jste to vůbec?"

A stejně už jsem měla náladu pod Alíka. Nemám tenhle Zákon padajícího ho*na ráda. A nemám ráda ani lidi, kteří už dva roky vědí, že škola nemá peníze, že je mít ani nebude a vyrukují na blbou účetní s otázkou: "Jak to, že jsme v mínusu?"

Blbá účetní má pak co dělat, aby v ní nechytly saze a udržela jazyk za zuby. Blbá účetní to ustála.

Přijela jsem domů. V botách mi řádně čvachtalo. Zima přede mnou, zima za mnou. Mravenci všude. Mravenci se přestěhovali z ložnice do kuchyně. Ba co víc, ti machři jsou v lednici! Ale já už se letošní léééto nedivím ničemu.

...

A tak jsem si dnes hned po ránu posteskla v autě Fandovi. Fanda jako vždy nezklamal. Je to kamarád.

"No tak jste měla seřvat někoho doma, když na Vás ječel říďa."

"A koho? Vlastně jo", zamyslela jsem se. "Vždyť já seřvala ty mravence! Věřil bys, že jsou ti blbci i v lednici?!"

"Úplně je vidím! Stavěj si iglú, na hlavách maj malý beraničky, na rukách rukavičky." odpověděl mi nadšeně a ryze dětsky Fanda. Já se smála a on dodal: "To jim tam není zima?"

"Asi ne, čoveče. Ono je tam stejný vedro jako v bytě. A ještě se jim tam furt svítí." To už jsme se smáli oba.

Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží. Ta dobrá nálada. Ředitel chodí na osmou.

Pěkný Pátek, Prdelky. Mravencům dnes postavím sněhuláčka!


P.S. Úryvek onoho inkriminovaného e-mailu:

"Šetříme, kde se dá.

V obou budovách školy už měsíc ani netopíme. Studenty hřeje mládí a nás to sice kolí jednoho po druhém, leč i to je vlastně jen dobře, neb tím pádem šetříme na mzdách - nemocenské dávky vyplácí OSSZ.

Kdyby škola dostala za každou tabulku, kterých jsme od počátku roku opakovaně vyplnili přespočet, po jedné koruně, neměl by teď školník rýmu!"

NewOldová je prostě tRubka! er A nebude jiná a nebude... zeď 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře