Blázen

1. březen 2005 | 00.00 |
› 

Blázen se každým krokem, každým okamžikem vzdaluje své minulosti. Nemá nic, než svou čistotu, nevinnost a důvěřivost, jež symbolizuje bílá růže v jeho ruce. Vzor na jeho oděvu hraje barvami čtzř elementů tarotu - je v harmonii se vším, co ho obklopuje. Jeho intuice dosahuje vrcholu. V tomto okamžiku Blázna celeé universum podporuje ke skoku do neznáma. V řece života na něj čeká plno dobrodružství.

Tato karta ukazuje, že když právě teď budeš důvěřovat své intuici, svému pocitu, že vše, co se děje, je správné, nemůžeš udělat chybu. Tvé jednání může připadat "bláznivě" všem, kdo se jej budou snažit pochopit svým rozumem. Bod "nuly" ve kterém blázen spočívá, je však nevyčíslitelným číslem. Nech se vést důvěrou a necinností, ne skepsí či minulými zkušenostmi.

Blázen je člověk, který důvěřuje; blázen je člověk, který důvěřuje navzdory všem svým zkušenostem. Podvedete ho, a on vám důvěřuje; podvedete ho znovu, a on vám důvěřuje; podvedete ho ještě jednou, a on vám stále důvěřuje. Řeknete mu, že je blázen, ani pak se nepoučí. Jeho důvěra je obrovská; jeho důvěra je tak čistá, že ji nikdo nemůže otrávit.

Buď blázen v taoistickém smyslu, ve smyslu zenu. Nesnaž se opevnit za zdí svých vědomostí. Jakákoliv zkušenost k tobě příjde, dej ji volný průběh a jdi dál, nech ji odejít. Stále pokračuj v očistě své mysli; mynulost nechávej za sebou tak, aby jsi setrvával v přítomnosti, tady a teď, jako by ses právě narodil, jako děťátko. Zpočátku to bude velmi obtížneé. Celý svět tě začne využívat.... nech je být. Jsou to chudáci. I když tě ošidí, podvedou a okradou, nech tomu volný průběh, protože to, co je skutečně tvé, ti nikdy nemůže být odejmuto, to co ti skutečně patří, ti nikdo nemůže ukrást. A pokaždé, když se nepoddáš korupci, posílí tato příležitost tvou vnitřní jednotu. Tvá duše víc vykrystalizuje.

Zpět na hlavní stranu blogu