Beran 20.03. - 19.04.

18. leden 2008 | 14.02 |

beranBeran je znamení základní. Prvním ze tří ohnivých znamení. Vládne mu planeta Mars. Vstoupí-li planeta do prostoru, jež spravuje Beran, dostává impulsivní sílu a stává se z ní ostrý náboj připravený k akci. Potenciál, jemuž taková planeta vládne, začne nekontrolovatelně vřít a rozpálí se do ruda. Planety ve znamení Berana se v žádném případě nevyznačují trpělivostí. Přešlapováním na místě je může přivést k šílenství. Planeta v tomto postavení na své cestě nevidí žádné překážky. Na zřetel berou pouze dvě základní fakta - kde se právě nacházejí a kam se chtějí dostat. A nad tím vším se vznáší vědomí, že nejkratší vzdáleností mezi dvěma body je přímka. Neohroženě se vydávají do míst, kam se odváží jen málokdo. Pod tímto vlivem se lidé vyznačují smělostí, troufalostí, dravostí, neuváženým jednáním a přímostí. Planeta v eranu bude vždycky taková, jak se jeví na první pohled. Jde o první znamení zvěrokruhu, tudíž se jedinci v tomto znamení zrození nebojí začátků a do všeho nového se vrhají s vervou.

Berani směřují k budoucnosti. Minulost je nezajímá. Mají obrovský potenciál energie, nadšení a motivace. Chybí jim však vytrvalost a zodpovědnost. Vždy se zastanou slabšího a obhajují spravedlnost bez ohledu na to, co to bude stát. Velmi rychle se rozčílí, rozzuří, ale jejich hněv je i brzy pryč. Neumí taktizovat.

Berani přistupují ke vztahům otevřeně, zpříma a někdy až agresivně. Ten samý přístup očekávají od svého protějšku.Nesnesou nudné vztahy. Jsou impulsivní a bojovní. Vášniví. Ve vztahu potřebují bojovat a usmiřovat se, soutěžit a vyhrávat. Jejich vztahy jsou živé, vášnivé a hlučné. V partnerství bývají dominantní. Ve chvíli sexuálního vzrušení pro ně přestává všechno ostatní existovat.

Nejvhodnější partneři Berana: Lev, Střelec, Blíženec, Vodnář

Nejméně vhodný partner Berana: Rak

Zpět na hlavní stranu blogu