Kozoroh 21.12. - 20.01.

18. leden 2008 | 13.26 |

kozorohZnamení Kozoroha má potřebu neustále něco budovat. Vládne mu Saturn. Planety v Kozorohu se na vedoucím místě cítí skvěle a nic je nezaskočí. Jejich osobnost je obdařena přirozenou autoritou. Jako životní nutnost pociťuje úkol stanovit si pravidla a dodržovat je. Navzdory oblíbenému názoru, že povaha Kozorohů postrádá sebemenší známku humoru, opak je pravdou. V celém zvířetníku se nenajde soupeř, který by se mu vyrovnal. je přímo mistrem tzv. suchého humoru.

Kozorohové jsou velmi vážní lidé. Jejich pud sebezáchovy je vybičován někdy až k agresivní ctižádosti. Nestačí mu žít. Potřebuje k něčemu směřovat, o něco usilovat. Jeho mysl neustále balancuje na ostří nože mezi obranou a útokem. je tvrdým obchodníkem. Umí smlouvat. Ale nikdy není nespravedlivý. Nikdy pro sebe také nežadoní o milost. Je věrný a stálý, když se jednou rozhodne pro závazek. Nežení či nevdává se z pobláznění, ale má všechno dobře spočítáno. Patří mezi nejzodpovědnější a nejpracovitější znamení. Povinnosti u něj stojí na prvním místě. Nechybí mu vytrvalost, disciplína, spolehlivost. Jsou velkými skeptiky. Mají pocit, že život je boj a často v nich vzbuzuje úzkost. Milují vlstní důležitost. Uspokojuje je myšlenka, že mohou světu vrátit to, co jim svět poskytnul.

Kozorohové jsou nejvěrnějšími partnery. Než se někomu citově otevřou, trvá to dlouho. Ve vztahu hledají stabilitu, jistotu. Mají tendenci si vybírat starší partnery nebo alespoň partnery přísné, kteří je nějak omezují či vychovávají. Jsou mezi nimi dva typy osob. Ti, kteří jsou na sexu přímo živočišně závislí a ti, pro které je sex nutným zlem.K sexu nepřistupují s vášní, ale spíše jako k vážné činnosti, kterou je potřeba udělat. Mohou být buď stydliví nebo naopak tělesně zvířecí. Bývají poněkud rozpolcení. typický Kozoroh patří mezi věrné. Je natolik zaujat jinými zájmy, že flirtování či milenecký vztah mu připadá jako ztráta času.

Nejvhodnější partneři Kozoroha: Štír, Panna, Ryby, Kozoroh

Nejméně vhodný partner Kozoroha: Beran

Zpět na hlavní stranu blogu