Vodnář - partnerský

21. leden 2008 | 10.42 |

89oheňzeměvzduchvoda

Vodnář s Beranem(9 bodů z 10)

Tyto dva čeká dozajista spousta zábavy. Beran si rád dělá legraci a ve Vodnáři tak probudí jeho skrytou silnou stránku - smysl pro humor. Na druhé straně Vodnář naučí Berana myslet i na ostatní a nejen na sebe, protože Vodnář je humanista a filantrop. Mezi nimi vznikne románek i přátelství.

Vodnář s Býkem (3 body z 10)

Vodnář se po bok Býka dostane spíše nedopatřením. Jeho vizionářský přístup k životu je naprosto neslučitelný se smyslem pro realitu, který je vlastní Býkovi. Vodnář čte filozofické knihy, hledá odpovědi na otázky po smyslu života a Býk čeká teplou večeři. Protože je Vodnář věrný a loajální, pravděpodobně jim to spolu po nějakou dobu vydrží, ale pak zvítězí přirozenost a zbalí si kufry a Býka opustí.

Vodnář s Blížencem(7 bodů z 10)

Tihle dva si mohou dobře rozumět, protože oba patří do elementu vzduchu, což znamená, že mají nejvyvinutější duši rozumovou. O citech jen mluví, než aby jim v zoufalství podléhali jako ostatní znamení. Budou spolu spíše přáteli než milenci. A celkem spokojení. Občas se mohou dostat do těžké finanční situace, protože oba jsou schopni vystřídat za půl roku několik zaměstnání. Z toho je patrné, že praktická stránka života jim bude činit trochu potíže.

Vodnář s Rakem (4 body z 10)

Tito dva se k sobě moc nehodí. Vodnář je založen rozumově a je prototypem roztržitého vědce, zatímco Rak je závislý na citech svých i svého partnera. Proto mluví oba jiným jazykem. Rak bude žárlivě střežit každý Vodnářův krok a dělat si nároky na jeho svobodu.

Vodnář se Lvem (4 body z 10)

Tihle dva jsou svými vlastními póly. Proto mezi nimi bude jiskřit velká přitažlivost a obdiv, protože jejich podvědomí jim napoví, že ten druhý je jejich chybějící polovinou. Nicméně, jejich rozdílnost jim nedovolí, aby si toho druhého v poklidu užívali. Vodnář je diktátorským chováním Lva často znechucený, a není schopný ani ochotný neustále Lvovi pochlebovat. Jejich vztah může být hluboký, ale hodně hodně náročný.

Vodnář s Pannou (1 bod z 10)

Vodnář, který je hluboko v duši sice rebelem, je antimilitantním humanistou, a tak si s Pannou připadá jako ve vojenském výcvikovém táboře. Nejen její stálá kritika, ale i neustálé upozorňování na jeho prohřešky jeho křehkou filozofickou duši drásají. Není schopen dostát požadavkům, které jsou založeny na bravurně zvládnuté materii. Proto s Pannou žije spíše nedopatřením.

Vodnář s Vahami(9 bodů z 10)

Tito dva si budou rozumět, pokud nebude chtít Vodnář po Vahách, aby se s ním zapojovaly do rozebírání kvantové teorie. Oba jsou spojeni s říší vzduchu, jsou rozumově založeni a nenechávají se vláčet city. Oba potřebují k životu dostatek svobody a umějí totéž dopřát svému partnerovi - vztah je založený spíše na přátelství.

Vodnář se Štírem (4 body z 10)

Oba jsou duchovní bytosti, ale každý odjinud. Vodnář slétnul na Zemi z vesmíru a Štír přišel z lůna Anima Mundi - Duše světa.Vodnář září stříbřitě modrou aurou, zatímco kolem Štíra je temně fialová zář. Vodnář je lehkost a vzduch sám, zatímco Štír je tíha a vlhká tma. A tak jen těžko hledají společný jazyk. Navíc Vodnář potřebuje hodně životního prostoru, což Štírovi nevyhovuje. Štír vnímá Vodnáře jako chladnou ocel, Vodnář Štíra jako těžký kámen. Pokud by však byli schopni přesto navázat přátelství, budou si mít o čem vyprávět.

Vodnář se Střelcem (9 bodů z 10)

Vodnář si se Střelcem rozumí naprosto dokonale. Ačkoli jsou oba rozdílní, mluví podobným duchovním jazykem. Střelec ve Vodnáři probudí veselejší stránku a užijí si spolu hodně legrace. Oba potřebují hodně svobody a prostoru, který si i rádi navzájem poskytnou. jejich vztah je založen na pevném přátelství. Někdy mohou mít sice potíže s praktickou stránkou života, ale jinak jsou ve velké shodě.

Vodnář s Kozorohem (4 body z 10)

Vodnář se s Kozorohem necítí šťastný ani přesto, že mu Kozoroh nabídne zázemí a ochranu. Vodnář je natolik vzdálen způsobu života Kozoroha i jeho cílům, že jen se sebezapřením snáší Kozorohovy poznámky o své nepraktičnosti, nezodpovědnosti, idealismu a snílkovství. A ještě víc jej trápí prorocká hlášení, že kdyby nebylo jeho, Kozoroha, nebyl by Vodnář schopen se sám o sebe postarat. Se stejným nepochopením se Vodnář dívá na Kozorohovo ctižádostivé pachtění za úctou a uznáním.

Vodnář s Vodnářem (6 bodů z 10)

Dva Vodnáři sice mohou být skvělými přáteli, ale žít spolu coby partneři, by mohlo být i životu nebezpečné. Je to sice řečenos trochou nadsázky, ale pokud si uvědomíte, jak je Vodnář roztržitý, jak žije odtržen od reality, je okamžitě jasné, že v podobné domácnosti dojde k mnoha malým i velkým nehodám. Kromě toho mají občas potíže s financemi. praktický život jim uniká, ale jinak spolu mohou být spokojeni. Mluví společnou řečí, což je u tak zvláštního lidského druhu, jakým Vodnář je, moc důležité.

Vodnář s Rybou (6 bodů z 10)

Vodnář je takový Malý Princ z knížky Saint-Exupéryho. Má stejně čistou a nevinnou duši, ve které cestuje po okolních hvězdách a poznává život. Ryby jím jsou uchváceny a o Rybami, protože má konečně pocit, že našel přítele a porozumění. Citovost Ryb jej bude hřát pod studeným večerním nebem a společně rozmlouvají o řádu světa. I v tomto Vodnářově vztahu jde realita stranou, ale je pravdou, že když se Ryby ocitnou v tandemu s někým, kdo je podobně nepraktický jako ony, okamžitě zmobilizují své síly a stanou se skvělým organizátorem se smyslem pro finance.

Zpět na hlavní stranu blogu