Hans Zimmer

1. únor 2008 | 11.28 |

Hans Florian Zimmer (* 12.09.1957)

Hans Zimmer, narozený ve Frankfurtu, začal svou kariéru hraním na klávesy a syntezátory, jako mnoho dalších, v kapelách, konkrétně Ultravox a The Buggles (hit "Video Killed The Radio Star"). Od roku 1980 pracoval jako asistent skladatele filmových soundtracků Stanleyho Myerse. Zásadním průlomem kariéry Zimmera byl rok 1988, když napsal hudbu pro film Rain Man. Za toto dílo byl nominován na Oscara.

Od té doby napsal spoustu dalších hudebních doprovodů pro známé a úspěšné filmy jako například Krvavý příliv, Operace Zlomený Šíp, Skála, Gladiátor, Pearl Harbor, Kazatelova žena, Černý jestřáb sestřelen, Poslední samuraj, Šifra mistra Leonarda, Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže či Tenká červená linie. Za hudbu ke snímku Lví král obdržel v roce 1995 Oscara. V roce 2007 se s třetím dílem trilogie Piráti z Karibiku: Na konci světaumístil na prvním místě nejvýdělečnějších filmů roku.

Hans Zimmer také založil úspěšné studio, věnující se filmové hudbě, známé jako Remote Control Productions (dříve Media Ventures), v němž oficiálně pracují nebo pracovali například Harry Gregson-Williams, Klaus Badelt, John Powell, James Dooley...

Jeho posledním dílem je soundtrack k filmu Simpsonovi, při jehož tvorbě se inspiroval hlavně původní znělkou Dannyho Elfmana. Momentálně skládá hudbu k filmu The Dark Knight.

Zpět na hlavní stranu blogu