O hodném prasátku

5. květen 2017 | 00.00 |

Následující text není z mé hlavy, jen onehdá doplul do mé e-mailové schránky. Nemohu se s vámi o něj nepodělit, uznejte sami.

...

Jde pocestný okolo prasečí farmy a vidí ohradu plnou prasat. Jedno prase má dřevěnou nohu. Protože to ještě nikdy neviděl, přijde k domu, zaklepe a zeptá se: "Proč má to prase dřevěnou nohu?"


Farmář na to: "O tom vám povím takový příběh. Jednou jsem oral na poli a můj traktor najel do příkopu. Převrhl se a já skončil pod ním. A tohle prase přiběhlo, uvidělo to, vrátilo se k domu a tam kvičelo tak hlasitě, až někdo vyběhl, a pak přivedlo pomoc až ke mně."


"Dobře, to je zajímavé, ale proč má to prase dřevěnou nohu?"


"To není všechno. Jednou ke mně přišel zloděj, když nikdo nebyl doma. Prase uteklo z ohrady, přiběhlo za mnou až na pole a tak dlouho kvičelo, až jsem šel za ním a ono mě dovedlo k pušce v kůlně, takže jsem pak mohl toho zloděje vyhnat."


"Dobře, to je taky zajímavé, ale proč má to prase dřevěnou nohu?"


"No, vždyť mě nechte domluvit. Jednou jsem spal s manželkou v ložnici a náš dům začal hořet. A prase uteklo z ohrady, přiběhlo za mnou a tak dlouho kvičelo, až jsem se probudil a v poslední chvíli zachránil manželku a děti."


"No, to je velice dojemný příběh, ale proč má to prase dřevěnou nohu?"


"Vždyť vám to celou dobu vysvětluju. Když je prase tak hodné, když nás má tak rádo, tak ho přece nesníme najednou, no ne?!"

cute-pig-smiley-030Zpět na hlavní stranu blogu