Blíženci 20.05. - 20.06.

18. leden 2008 | 13.58 |

blizenciZnamení Blíženců vládne Merkur, který je znám jako mistr dokonalé komunikace, písemného projevu, hojné gestikulace. Merkur je také správcem krátkých cest. Toto znamení umí procházet životem s pocitem neuvěřitelné lehkosti bytí. Touží po nových zkušenostech a stravou jeho duše je různorodost. K vlastnostem, které nejsou Blížencům cizí, patří upovídanost, zábavnost, všestrannost, přizpůsobivost, ale i nestálost. Pokud máte dojem roztříštěnosti, pak máte do jisté míry pravdu, neboť žádné jiné znamení není tak přelétavé jako Blíženci. Je jim také přisouzen přídomek "dvojité" znamení, a je pravda, že v jednání Blíženců se za všech okolností projevují dvě naprosto odlišné stránky jejich duše. Blíženci jsou sdílnější, upovídaní, rádi řeší křížovky, vykonávají alespoň dvě činnosti najednou a chvíli neposedí na místě. Nečiní jim problémy vyřizování korespondence, telefonických hovorů nebo uskutečnění krátkých cest a pochůzek. Jen je potřeba dát si pozor na roztržitost! ;-)

Kontakty s lidmi je fascinují a jsou pro ně důležité. Jejich touha být sám sebou, myslet svým vlastním myšlením a nekopírovat myšlenky druhých, je často dostává do podivných životních situací. Bouří se totiž proti podobnosti se svými otci či matkami, se svými sourozenci či partnery, a tak se z nich mnohdy stává rebel, který se pro svou vlastní nezralost staví proti autoritám. Trvá jim dlouho, než pochopí, že člověk nemůže být nikdy nikým jiným, než sám sebou.

Blíženci mohou být neuvěřitelně okouzlující a jsou dokonalými lichotníky, čímž si získají, kohokoli se jim zamane. Jsou zvědaví a vždy je zajímá, kdo s kým spí. Vztahy navazují s lehkostí. Komunikace je pro ně ve vztahu zásadní.Přátelství pro ně má větší hodnotu než láska. Sexualita pro ně není tak důležitá jako pro jiná znamení, ovšem nebrání se ani experimentům. Fascinují je vášnivé debaty a konflikt dokonce dokonce ještě zvýší jejich potěšení. Sarkasmus patří k jejich oblíbeným zbraním.

Nejvhodnější partneři Blíženců: Blíženci, Váhy, Vodnář, Lev

Nejméněvhodný partner Blíženců: Rak

Zpět na hlavní stranu blogu