Rak 20.06. - 22.07.

18. leden 2008 | 13.56 |

rakToto znamení, jehož spojencem je Luna, spravuje domov, rodinu a je s ním spojeno i mateřství a děti.Ale hlavně vládne citům. Proto Rak reaguje spíše citově a instinktivně než racionálně. Nebojí se začínat nové citové vztahy, ale své nejintimnější soukromí si úzkostlivě střeží. Raci jsou zranitelní, přecitlivělí a je snadné je bolestivě zasáhnout, proto často touží po bezpečném přístavu. Nejpřirozenějším způsobem, jak říci "mám tě rád", je pro Raka možnost nakrmit vás, uložit ke spánku a poté nad vámi bdít. Ovšem Rak má i problematičtější vlastnosti. Mnohdy potřebuje k životu pocit, že je na nich někdo závislý. Může to jít až tak daleko, že bez tohoto vědomí nejsou Raci schopni své city vůbec projevovat. Podléhají rozmarům a časté změně nálad.

Na prvním místě u nich stojí rodina. Důležitou roli v jejich životě hrála nebo hraje matka. Pokud je doma všechno v pořádku, jsou šťastní a plní energie. Nastane-li situace opačná, jsou jako stín a život pro ně ztrácí smysl. Svou citlivost a zranitelnost však skrývají, protože se bojí, že budou zraněni. Když se jim dostává lásky, jsou štědří a otevření. Jinak se chovají pošetile. Umějí být pak i sobečtí, žárliví a hysteričtí. Pokud jednou investuje, ať už peníze či city, hlídá si tuto investici jako ostříž.

Tito lidé nemívají problém se svému partnerovi citově otevřít a zcela se mu oddat. Potřebují cítit intimitu a to, že jsou ochraňováni. Na partnerovi jsou velmi závislí, a dojde-li k rozchodu, zažívají velké utrpení, protože se neumí odpoutat. V sexualitě jsou jemní a něžní. Potřebují se milovat z lásky. Na experimentování je neužije. Rádi se líbají a mazlí. Jsou romantičtí. Na partnera si činí vlastnické nároky. Odmítnutí přijímají téměř hystericky a hodiny pak analyzují, proč k němu došlo.

Nejvhodnější partneři Raka: Býk, Kozoroh, Štír, Panna

Nejméně vhodný partner Raka: Beran, Blíženec

Zpět na hlavní stranu blogu