Mé internetové vztahy

20. únor 2009 | 09.20 |

Co ode mě taky v Pátek čekat jiného, než nějakou tu intimnost. Popravdě, kdybych vám tu směla vykládat, co potřebuju, kapacita pise.cz by mi nestačila. Tak to zúžím jen na ten vztah poslední... a nevrčte.

Jednou jsem si do vyhledávače zadala heslo "New Old" a kochala se tím, co se v Osadě Havranů za těch pár let, co nejsem na úřadě a hodně věcí mi tudíž uniká, změnilo. Je toho spousta. Je tu spousta nových tváří. Staví se tu o stošest. Domek vedle domku. Auto vedle auta. Když chci zaparkovat u nás před domem, objedu 3x "blok", než se mi u garáže uvolní moje VLASTNÍ místo. A to jsme na vesnici!

Ty nejhezčí vygúúúglené obrázky kupodivu ale nebyly od nikoho z obce. Přišlo mi to i maličko líto, neb jsem patriot. O to víc mě lákalo onu osůbku poznat. Nic mi nebránilo. Stačil jeden klik. Klik. klik Jedno kliknutí a poznala jsem človíčka, který do mých smutných dní vnesl světlo. Píše krásné články. Upřímné. Vkládá nádherné obrázky. A přestože je o kapánek starší, no, tak o víc kapánků no, je úžasná! Pohodová. Upřímná. Vtipná. Znalá. Moudrá. Bydlí pod Ještědem a o New Oldovu píše proto, že tu má dceru s rodinou.

Její vnuk Vašík ke mně chodíval na úřad. Bylo mu tehdy asi pět let. U pasu mu pokaždé visel dřevěný meč a říkal, že je rytíř a bude mě chránit. Pár let uplynulo, a protože jsem člověk zvídavý a lačný, zvala jsem paní Sochovou párkrát na návštěvu. Ve svých článcích nenazve New Oldov jinak než Sibiř. Bývá tu často. Sibiř i paní Sochová. Aby mi to dokázala, poslala mi jednou na e-mail fotku našeho domu. Mile mě to tehdy překvapilo. Od té doby ještě nějaký ten Pátek uplynul, ale o víkendu byl Vašík i s babičkou konečně u mě doma. Bez meče. Což mě docela zarmoutilo, ale zato úžasně vyprávěl o svém strýčkovi, o vesmíru, o strašidlech. Dnes je mu, tedy myslím, nezeptala jsem se, asi deset nebo jedenáct let. A ono pohádkové kouzlo v sobě má pořád.

Trochu jsem odbočila od paní Sochové. To jsem celá já. Paní Sochová je opravdu číslo. Kdo čte mé články delší dobu ví, že jakmile jsem zjistila, že je čte právě i ona, začala jsem brzdit. Paní Sochová mimo jiné patří mezi osůbky, které se dožadují hesla k mým povídkám. A to mě  uzemnilo ze všeho nejvíc. stydlín Od neděle vím, že je paní Sochová Střelec jako já. Má narozeniny den přede mnou... Ale i tak. Nemůžu.

Takže to říkám znovu. Ty články nejsou zaheslované proto, aby je nikdo nečetl. Opravdu ne. Ty články jsou zaheslované proto, aby tu vůbec být směly. Jsou neslušné. stydlín

Pro paní Sochovou jsem v neděli i upekla. A zeptejte se jí, jak to dopadlo! smích Byla jsem z ní tak nervozní, že jsem tu buchtu z trouby ani nevyndala a pohostila ji jen čajem. Kdyby ty povídky četla, nedostala by asi ani ten. nevím Tak asi tak. smích

Co vy? Už jste měli na návštěve "blogera"? 70994

Pěkný Pátek... slunce a těšte se! ...s jarem přijdou kratší sukně, a kdo ví, třeba nějakou tu povídku uzpůsobím i oku lidskému.

Vždyť co bych si bez vás počala... zeď To už bych byla opravdu jak ve vězení. plácni

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Mé internetové vztahy radka* 20. 02. 2009 - 10:10
RE(2x): Mé internetové vztahy newold 20. 02. 2009 - 21:20
RE: Mé internetové vztahy smajlik®svetu.cz 20. 02. 2009 - 12:57
RE(2x): Mé internetové vztahy newold 20. 02. 2009 - 21:22
RE: Mé internetové vztahy contritus®pise.cz 20. 02. 2009 - 22:31