Mentální upíři a úplněk

11. březen 2009 | 08.28 |

V sobotu byl zvláštní den. Zvláštní v tom, že nebýt toho, že MUSÍM koupit své neteři k 18.tým narozeninám dárek a upéct dort, už bych tu nebyla. Opravdu. Už mě žít neba a tak jsem to chtěla zaba.

V pondělí přišla dcera domů s tím, že se v sobotu její kolegyni z práce oběsil manžel. Včera druhé kolegyni zemřela maminka. Když jen tak do éteru nešťastně zvolala: "Mami, už se úplně děsím, co se stane do třetice.", došlo mi, že dnes je úplněk.

Nedávno mi tu kdosi řekl, že přitahuju tzv. mentální upíry. Vím to. A vím i čím. A řekla jsem mu, že je dobře, že on na to zatím nepřišel, protože až tomu tak bude, bude to znamenat, že je jedním z nich. ...Bohužel mi ten člověk včera poslal odkaz na jeden svůj článek, který jsem vůbec neměla číst.

Nemám ráda lidi, kteří světu cpou, jak jsou doma šťastní, jak vaří, uklízí, chodí s partnerem na procházky, ale ve skutečnosti přitom hypnotizují své tři čtyři mobily a lezou po zdi, jakmile jim každých pět minut nepřijde alespoň textovka od partnera druhého - mimomanželského.

Nemám ráda lidi, kteří něco chtějí, ale jen vyčkávají, až to udělá ten druhý. A kopou, když se tak nestane, a nejraději by vás majzli lopatičkou po hlavě.

Nemám ráda lidi, kteří říkají: "Dostaň to ze sebe. Nemlč. Piš. Vypiš se z toho!", ale sami přitom lidem předkládají jen mimikry.

Moji milí mentální upírci, je jedno, že lžete světu. V politice to je běžné. Ale po té zdi polezete pokaždé, kdy budete lhát sami sobě. Mám vás ráda, opravdu. Některé víc, některé míň. Když něco říct chci, řeknu to! Je mi hezky, když je hezky vám, když svítí sluníčko, když můžu někomu něco dát. Dárky dávám ráda, naplňuje mě to. Ráda vymýšlím veselé básničky. Ne smutné. Jsem smutná, když jste smutní vy. Trápím se, když se trápíte vy. Neříkejte lidem bláboly. A v případě, že musíte, neříkejte je alespoň mně! A nebo mi alespoň hned v zápětí na to, co mi řeknete o své lásce k příteli či přítelkyni, neposílejte odkaz na svůj vlastní článek, ve kterém si přečtu něco, co obrázek o vaší "pravdomluvnosti" vůči lidu prostému dokonale zmuchlá... Pěkný den. Úplňkový... 

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Mentální upíři a úplněk contritus®pise.cz 11. 03. 2009 - 10:46
RE: Mentální upíři a úplněk newold 11. 03. 2009 - 10:52
RE(2x): Mentální upíři a úplněk contritus®pise.cz 11. 03. 2009 - 10:56
RE(3x): Mentální upíři a úplněk newold 11. 03. 2009 - 11:00
RE(4x): Mentální upíři a úplněk petr 11. 03. 2009 - 21:41