Den druhý - Rozhodnutí

19. srpen 2009 | 00.00 |

Pondělí 10.08.09

Probouzí mě hlasy a já si poprvé uvědomím, že na pokoji nejsem sama. Ob jednu prázdnou postel leží mladá, přibližně 30ti letá, žena. Její diagnózu vám nenapráším, neb byla velice choulostivá.

V ruce mám stále kapačku a jakmile se poprvé maličko otáčím, cítím jak se mi zvedá žaludek. Během chviličky ze mě pod tlakem doslova vylítla černá "voda". Mladá paní mi zazvonila na sestřičku, která stála ve vteřině vedle mě: "Je vám špatně?", mlčky přikývnu, sestra odbíhá, aby byla opět během 69ti vteřin zpět i s bílou miskou (která měla i svůj název, ale já si ho dnes už ne a ne vybavit).

Sestra mi po té pomáhá z postele, abych si mohla dojít na záchod a do sprchy. Na záchodě neteče voda. Podél zdi stojí dva prázdné kbelíky a mně dochází, že je musím vodou nejdříve naplnit. I přes bolest si v duchu říkám: "Proboha, ve kterém století jsem se to probrala?"

Po sprše dostávám čistou noční košili, lezu do postele a jsem znovu napojená na kapačku. Od soboty jsem nepila, nejedla, ale kupodivu hlad ani žízeň zatím nemám, přestože je venku příšerné vedro.Je mi pořád zle a tak prosím sestřičku o studený mokrý hadr, který končí na mém čele. (pozn. - zmínka o mokrém hadru tu není náhodou, viz další dny)

Vizita. Pan doktor Kadlec, mimochodem velice mi sympatický pán, na mě jen odborně z povzdálí juká, mrkne do papírů a  mlčky si to šine k dalšímu lůžku.

Po vizitě za mnou přichází jiný doktor, mno, říkejme mu třeba pan doktor Bolíto. "Paní NewOldová, váš stav je vážný. Pokud souhlasíte s operací, můžeme ji udělat zítra. Pokud ji chcete odložit, pak vám nemůžu slíbit termín, protože nemáme doktory", říká a já bez přemýšlení okamžitě souhlasím, protože včerejší bolest zažít už nikdy NECHCI!

"V pořádku", pokračuje pan doktor Bolíto: "během dneška tedy uděláme ještě sono, rentgen, vyšetření krve a domluvíte se s anesteziologem". Bolíto odešel a mně se chtělo spát. Spát. Spát a nic jiného. Usnula jsem.

Odpoledne, dosud jsem od soboty nic nepila podotýkám, mě sestra vede na jiné patro, na sono. V čekárně je hrozný vzduch, dva lidi přede mnou. Jistě. Jak jinak. Jsem dehydrovaná a během pár okamžiků se válím na zemi. Omdlela jsem totálně vyčerpaná.

Na sonu se dozvídám, že žlučník už je prasklý a jeho obsah mi prosakuje do břišní dutiny. U anestezioložky kolabuju podruhé. "Kolik jste toho dnes vypila?", slyším jakoby z dálky, jakmile se probírám. "Nic. Zakázali mi pít", odpovídám zcela dle pravdy. "Cože?!", div nevyletí z kůže a v zápětí dává sestře rázně za ucho a doslova jí přikáže, aby mi okamžitě donesla vodu a na pokoj konvici čaje, abych deficit dohnala.

Piju. Na záchodě stále neteče voda. Piju. Mezitím na prázdnou postel "ubytovali" mladou holčinu. "Dvacetiletá a jde taky se žlučníkem", říkám si jen tak. Piju. Unaveně se choulím do postele. Piju. Že jsem v nemocnici, už vědí i moji rodiče. Jen Katka ne. Nepřála jsem si to. Chtěla jsem, aby si dovolenou užila. Myslela jsem to dobře. Piju. Usínám.

Večer mě budí hlas: "Paní NewOldová, pojďte, musím vás oholit". Jdu tedy poslušně se sestrou. Jaké rozčarování, když mě holí úplně nasucho! Doslova mě dodrápala. Krev ze mě crčela takovým způsobem, až se i ona sama lekla a začala se omlouvat. Jakmile mi oskalpovala Julču, šoupla mi ještě do pupíku tampón namočený v dezinfekci. Odhupskala jsem na záchod, kde stále netekla voda. Vyčistila chrup svůj vlastní, ulehla do postele a napsala Pátkovi smsku. Bez odezvy.

...pokračování


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Den druhý - Rozhodnutí contritus®pise.cz 19. 08. 2009 - 00:14
RE: Den druhý - Rozhodnutí coro®pise.cz 19. 08. 2009 - 01:06
RE: Den druhý - Rozhodnutí janewle®pise.cz 19. 08. 2009 - 08:06
RE: Den druhý - Rozhodnutí davidhavel®pise.cz 19. 08. 2009 - 08:14
RE: Den druhý - Rozhodnutí tynushe 19. 08. 2009 - 09:35
RE: Den druhý - Rozhodnutí hanka 19. 08. 2009 - 09:54
RE: Den druhý - Rozhodnutí newold 19. 08. 2009 - 15:23
RE(2x): Den druhý - Rozhodnutí contritus®pise.cz 19. 08. 2009 - 16:06
RE(2x): Den druhý - Rozhodnutí slávek 19. 08. 2009 - 19:25
RE(3x): Den druhý - Rozhodnutí newold 19. 08. 2009 - 21:57